گردشگری ونیز

گردشگری ونیز ، سالیانه میلیونها گردشگر از سراسر جهان را به این شهر رمانتیک در کشور ایتالیا جذب میکند.

 

به علت وجود رودخانه ها، تردد ماشین تقریباٌ غیر ممکن شده است و موجب شرایط و سبک زندگی خاصی میان مردم شده است.

 

تاریخچه ونیز


ونیز جزیره ای در شمال کشور ایتالیا میباشد که در نزدیکی دریای آدریاتیک قرار گرفته است. تردد در شهر ونیز به وسیله قایق صورت میگیرد و خودرویی وجود ندارد. شهر ونیز در 800 سال بعد از میلاد با پیشینه زیستی ماقبل تاریخ شکل گرفت. از منابع مهم شکار در شهر ونیز میتوان به ماهیگیری اشاره نمود. از زمانهای قبل از رومیان، تمدنی با مشاغلی مانند ماهیگیری، تولید نمک و حمل و نقل دریایی شکل گرفت که به صورت الآنی در ونیز قرار گرفته است. اولین کلیسا در 25 مارس 421 به نام کلسیای سن جاکومتو بر روی پل ریآلتو در شهر ونیز ساخته شد که بعدها افراد بسیاری به دلیل پناه بردن به این ناحیه در اثر حملات مکرر لونگو باردیها در سال 568 میلادی رجوع کردند. از لحاظ جغرافیایی، شهر ونیز هم سطح دریا میباشد که به طور کلی دارای 118 جزیره متصل به هم میباشد. ناحیه تاریخی شهر ونیز در مرکز شهر ونیز قرار دارد که گردشگران زیادی را به خود جلب مینماید.


جاذبه های گردشگری ونیز


از جاذبه های گردشگری که در شهر ونیز بوده میتوان به وجود کلیساها، کاخهای معروف و نواحی دیدنی شهر ونیز اشاره نمود. میدان سنت مارک، پل افسوسها، گراند کانال، کلیسای سنت مارک، کاخ دوجها، پل ریالتو، گوندولا، برج کلیسا سنت مارک، آرسنال و نقاط دیدنی دیگر میباشد. ایتالیا کشوری زیبا است که میتوان ونیز را از رمانتیکترین شهرهای کشور و جهان دانست. ونیز شهری است که دارای کمترین دود و ترافیک اتومبیل و کامیون در سراسر شهر میباشد. شهر ونیز با قرارگیری در شمال شرق کشور ایتالیا دارای آب و هوای خاص و دلچسب میباشد. سبک زندگی متفاوت، آثار تاریخی، هنری و معماری که در شهر ونیز وجود دارد موجب میشود که گردشگران زیادی سالانه به شهر ونیز سفر نمایند.


نتیجه گیری:
شهر ونیز شهری خاص و دیدنی در شهر ایتالیا میباشد که افراد بسیاری را به این شهر جهت دیدن و مشاهده آثار باستانی و باغها و هنرهای معماری جذب میکند که موجب گسترده شدن صنعت گردشگری در شهر ونیز ایتالیا شده است.