گردشگری استانبول

گردشگری استانبول ، گشت و گذار گردشگران از سراسر جهان به این شهر خوش آب و هوا و فرهنگی است.

با توجه به آثار باستانی که شهر استانبول دارد و همچنین به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و مرکز فرهنگی بودن استانبول، گردشگران زیادی تمایل به سفر به این شهر دیدنی دارند.


گردشگری در استانبول


تاریخچه سکونت شهر استانبول به 6700 سال قبل از میلاد مسیح باز میگردد. از قرن 7 قبل از میلاد، یونانیها به ساخت و ساز شهر استانبول پرداختند. تاریخ استانبول را میتوان به دوره های روم شرقی، امپراتوری روم شرقی، امپراتوری عثمانی و تاریخ جمهوری ترکیه تقسیم بندی نمود. گردشگری در شهر استانبول با توجه به آب و هوای مناسب این شهر، در تمام فصول امکان پذیر است. در ماههای دسامبر تا فوریه، استانبول بسیار سرد شده و گردشگران شاهد بارش باران و برف خواهند بود. در ماههای جولای و آگوست نیز به دلیل گرما و رطوبت، گردشگری امکان پذیر و مناسب میباشد. بهترین زمان برای گردشگری از شهر استانبول، ماههای آوریل، می، سپتامبر و اکتبر میباشد.


جاذبه های دیدنی استانبول


شهر استانبول مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه میباشد. استانبول دارای جاذبه های دیدنی مختلفی است که سالیانه گردشگران بسیاری را به سوی دیدنیهای این شهر جذب میکند. تور استانبول برای دیدن جاذبه های دیدنی، تقریباً ارزان و مقرون به صرفه میباشد. استانبول شهری تاریخی است که میتوان پایتخت فرهنگی اروپا نامید. تنها شهر دنیا که بین دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است شهر استانبول است. از جاذبه های دیدنی شهر استانبول میتوان به مسجد ایاصوفیه استانبول اشاره نمود. این مسجد با طاقها و ستونهای با شکوه که از زمان بیزانس باقی مانده است، نظر گردشگران زیادی را برای دیدن این آثر باستانی به خود جلب میکند. نزدیک مسجد ایاصوفیه جاذبه های دیگری از جمله چشمه احمد سوم، فواره خرم سلطان، مخزن ریحانا و حمام خرم سلطان وجود دارد. جاذبه های دیگر شهر استانبول، تنگه بسفر استانبول، کاخ توپکاپی استانبول، کاخ دولما باغچه استانبول، مسجد آبی سلطان احمد استانبول، کلیسای آب انبار استانبول و مکانهای دیدنی دیگر میباشد.


نتیجه گیری:
شهر استانبول شهری توریستی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی مناسب دارای جاذبه های زیاد گردشگری در میان گردشگران از سراسر جهان میباشد.