گردشگری آمستردام

گردشگری آمستردام ، با توجه به اهمیت صنعت گردشگری یکی از مهمترین صنایع کشور هلند میباشد.

آمستردام پایتخت هلند است که دارای جاذبه های گردشگری خاص و دیدنی جهت بازدید میباشد.

تاریخچه آمستردام


شهر آمستردام یکی از بزرگترین شهرهای هلند و مرکز جذب توریست از سراسر جهان میباشد. پایتخت هلند شهر آمستردام میباشد که دارای جاذبه های گردشگری زیادی میباشد. با توجه به اینکه آمستردام پایتخت کشور هلند میباشد، دفتر نخست وزیر، دولت و رئیس دولت در لاهه در کشور هلند مستقر هستند. شهر آمستردام در هلند شمالی در غرب هلند واقع شده است. جمعیت شهر آمستردام حدود یک میلیون نفر است که نیمی از مهاجران، از کشورهای خارج به این شهر آمده اند. شهر آمستردام در قرن شانزدهم توسعه یافت و به بندر تجاری اروپا تبدیل شد. در قرن هفدهم و هجدهم، خانه های اعیان نشین زیادی در حاشیه کانالهای بیرونی ساخته شدند که هم اکنون این خانه ها موجود میباشند. گردشگری در شهر آمستردام یکی از صنعتهای مهم کشور هلند میباشد. تعداد بازدید کنندگان آمستردام حدود چهار میلیون بازدید کننده در سال میباشد. بخش مرکزی که در شهر آمستردام قرار دارد، به صورت بافتی قدیمی بوده که هم اکنون به صورت موزه ای برای مشاهده گردشگران از سراسر جهان میباشد.


جاذبه های گردشگری


از جاذبه هایی که در شهر آمستردام هلند قرار دارد میتوان به موزه های تاریخی اشاره نمود که گردشگران برای مشاهده آنها به شهر آمستردام سفر میکنند. شهر آمستردام دارای 6750 ساختمان است که مربوط به قرنهای 16 تا 18 میباشند. خانه های قایقی زیادی در شهر آمستردام موجود میباشند. همچنین پلهایی که در مکانهای مختلف قرار داده شده، موجب زیباتر شدن شهر و مشاهده افراد مختلف شده است. از جاذبه های شهر آمستردام میتوان به موزه ی ریکس، آن فرانک، ون گوگ اشاره نمود. همچنین کلیسای غربی که در این شهر قرار گرفته است در کنار موزه های دیگر، نمای خاصی و ویژه ای به شهر میدهد. کاخ سلطنتی، موزه تاریخ یهودیت، اشتدلیک، بگینج هاف و بندری آمستردام از دیگر جاذبه های این شهر اروپایی میباشد.
نتیجه گیری
شهر آمستردام پایتخت کشور هلند میباشد که دارای جاذبه های گردشگری زیادی از جمله موزه ها، باغها، مکانهای تاریخی، کاخ و کلیسا جهت مشاهده و بازدید گردشگران از سراسر جهان میباشد.