گردشگری فلورانس

گردشگری فلورانس ، یکی از گردشگریهای تاریخی در کشور ایتالیا میباشد که سالیانه گردشگران بسیاری را جهت بازدید از مکانهای تاریخی این شهر به خود جذب میکند.

شهر فلورانس یکی از شهرهای تاریخی کشور ایتالیا میباشد که به دلیل وجود آثار تاریخی، گردشگران سالیانه برای بازدید از این مکان تاریخی به این شهر مراجعه میکنند.


تاریخچه فلورانس


فلورانس یکی از شهرهای تاریخی کشور ایتالیا میباشد. جمعیت فلورانس حدود 382 هزار نفر میباشد که با توجه به مردمی که در حومه قرار دارند، به بیش از یک میلیون و 520 هزار نفر نیز میرسد. شهر فلورانس از سال 1865 تا 1870 پایتخت ایتالیا بوده است. در سال 80 میلادی شهر فلورانس توسط ژنرالی رومی به نام لوسیوس کورنلیوس سولا بنیان گذاری شد. شهر فلورانس از آن دوران محلی برای سکونت سربازان بازنشسته قرار گرفت. شهر فلورانس دارای صنعت هنری مانند هنر معماری و تندیسگری میباشد که از مراکز مهم هنری اروپا میباشد. موزه ها و نگارخانه هایی که در شهر فلورانس قرار دارد، در تاریخچه این شهر تاریخی نقش بسزایی ایفا میکند. فلورانس را میتوان پدر جهان نوین نامید که پدیده جهان نوین از این شهر آغاز گردید.

 

جاذبه های گردشگری فلورانس


از جاذبه هایی شهر فلورانس که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است، آثار تاریخی از جمله کلیسا، بناهای تاریخی و مکانهای دیدنی این شهر تاریخی میباشد. از جاذبه های معروف ایتالیا که در فلورانس وجود دارد، کلیسای جامع سانتا ماریا، پل پونته وچیو، موزه سن مارکو، قلعه قدیمی فلورانس، رود آرنو، میدان سینیوریا، پارک بوبولی، کلیسای سانتا ماریا نوولا، کلیسای سانتا کروسه، پل وکیو و کاخ و گالری اوفیتزی در شهر فلورانس ایتالیا میباشد. با توجه به اینکه کلیساها و کاخهای زیاد و دیدنی در فلورانس وجود دارند، گردشگران تمایل زیادی جهت بازدید از این شهر به دلیل وجود آثار باستانی دارند.


نتیجه گیری:
شهر فلورانس یکی از شهرهای تاریخی کشور ایتالیا میباشد که دارای کلیسا، بناهای تاریخی و مکانهای دیدنی مانند میدان و پارک و رودخانه میباشد. شهر فلورانس پدر جهان نوین میباشد که پدیده جهان نوین از این شهر تاریخی شروع و آغاز شد.