گردشگری لندن

گردشگری لندن ، یکی از صنایع مهم کشور انگلستان میباشد. شهر لندن به علت وجود جاذبه های مختلف و دیدنی، از نقاط خاص کشور انگلستان جهت گردشگری میباشد.

شهر لندن یکی از مهمترین و اصلیترین شهرها در کشور انگلستان میباشد که گردشگران جهت بازدید از مراکز دیدنی این شهر، سفر مینمایند.

 

تاریخچه لندن


شهر لندن پایتخت کشور انگلستان میباشد که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر در بریتانیا میباشد. قدمت شهر لندن به دو هزار سال میرسد که تاریخ ساخت این شهر به دوران روم باستان باز میگردد. از قرن 19 میلادی، توسعه شهر لندن آغاز شده و هم اکنون ساختار اداری بسیار گسترده ای در کشور انگلستان دارد. این شهر یکی از قطبهای حمل و نقل بین المللی در جهان است که دارای فرودگاه های بین المللی از جمله هیثرو، گاتویک، استانستد لندن، لوتن لندن و لندن سی تی میباشد. از مکانهای باستای شهر لندن که جزء تاریخچه این شهر جهت گردشگری میباشد میتوان به کلیسای باستاری مارگارت، برج لندن، روستاری گرینویچ و باغ سلطنتی اشاره نمود. از پارکها و باغهای شهر لندن میتوان به باغهای کنزینگتون، ریجنتز پارک، پارک سلطنتی و هاید سلطنتی اشاره نمود. پارکهای کوچکتر سلطنتی در مرکز لندن موجود هستند که سنت جیمز پارک و گرین پارک نامیده میشود.


جاذبه های گردشگری لندن


شهر لندن که در کشور انگلستان واقع شده است از مراکز اصلی گردشگری میباشد که درآمد سالانه گردشگری 15 میلیارد پوند میباشد. حدود 14 میلیون گردشگر بین المللی به لندن سفر میکنند که موجب شده این شهر، پربازدیدترین شهر در قاره اروپا به شمار آید. از جاذبه های گردشگری و دیدنی شهر لندن میتوان به موزه بریتانیا، تیت مدرن، نگارخانه ملی لندن، موزه تاریخ طبیعی لندن، چشم لندن، موزه علوم، موزه ویکتوریا و آلبرت، موزه مادام توسو، موزه ملی دریانوردی لندن و برج لندن اشاره نمود.
نتیجه گیری
شهر لندن که پایتخت کشور انگلستان میباشد از مراکز اصلی گردشگری در کشور انگلستان میباشد. این شهر با وجود موزه ها، باغهای کوچک و بزرگ، مکانهای باستانی و مکانهای دیدنی و زیبا موجب شده است که این شهر گردشگران زیادی از سراسر جهان را به خود جذب نماید.